LPG eelised

LPG autogaasiga sõidad bensiiniga võrreldes sama vahemaa koguni kuni 60% soodsamalt. See tähendab, et LPG autogaasi kasutades jõuad samade kulutuste juures peaaegu poole kaugemale! Kõrge oktaanisisaldusega LPG autogaasil sõites parandad mootori tööefektiivsust, vähendad selle kulumist ja seeläbi ka hoolduskulusid.

Autogaasi põlemine tekitab võrreldes bensiiniga koguni 50% vähem süsinikoksiidi, 40% vähem süsivesinikke ja 35% vähem lämmastikoksiide. See kõik tähendab palju puhtamat õhku, mida hingata!

Autogaasi paagid on turvalisemad kui bensiini- ja diislipaagid. Gaasipaagid taluvad avariiolukorras tugevamat lööki ning lekke korral sulguvad nende kaitseklapid automaatselt.

Gaasiküttel sõitev auto toodab pea 40% vähem kasvuhoonegaase. Seega säästad LPG-autogaasiga sõites koduplaneeti kliima soojenemise eest. 

Kõik kaasaegsed autotootjad pakuvad sõidukeid ja mootoreid, mis on ehitatud spetsiaalselt gaasi jõul töötama. Igal aastal tõuseb terves maailmas autogaasi tarbijate arv 15%. Euroopas on see number 40%.

                                                                                                             Allikas: Alexela